+48-789-220-290 Pn: 12:00 - 18:00, Wt - Pt: 9:00 - 17:00
hej@bedesignstudio.pl
Moja historia

Kim jestem i dlaczego Feng Shui & projektowanie?

11

Nazywam się Anna Poprawska i bardzo mi miło, że tu jesteś 🙂

Odkąd pamiętam interesowała mnie aranżacja wnętrz. Już jako dziecko często robiłam przemeblowania w swoim pokoju i szukałam rozwiązań na poprawienie funkcjonalności w mieszkaniach rodziny i znajomych. Budowanie domów z klocków Lego a później urządzanie wnętrz w The Sims sprawiały, że czas się zatrzymywał a ja byłam w swoim świecie. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to moja pasja i, że ta przyjemność może być również sposobem na życie – ale takie miałam marzenie. Już w dzieciństwie także wpadły w moje ręce pierwsze książki o Feng Shui. Jednak dość szybko o fascynacji tą chińską sztuką zapomniałam, gdyż był to absolutnie obcy temat dla mojej rodziny i przyjaciół, a mnie pochłonęły do reszty ambitne plany o byciu ekonomistą i dyrektorem.

Z branżą wnętrzarską związana jestem od 2013 roku, gdy założyłam swoją pierwszą pracownię projektową, a także dołączyłam do kilkuosobowego zespołu, by razem stworzyć od zera największy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce portal wnętrzarski Homebook.pl, gdzie na początku odpowiadałam za budowanie brandu, by później objąć rolę Dyrektora Operacyjnego portalu, a finalnie Wiceprezesa całej Grupy Domodi należącej do Wirtualna Polska Holding. Miłością do pięknych wnętrz mogłam dzielić się również tworząc, jedyny taki w Polsce, album Homebook Design, który gromadzi najlepsze projekty polskich pracowni projektowych i inspiruje miliony Polaków do mieszkania piękniej. Moja, pełna wyzwań, ponad 8 letnia przygoda z Homebook.pl nauczyła mnie bardzo dużo, ale również utwierdziła w przekonaniu, że chce tworzyć i zmieniać życie ludzi na lepsze i piękniejsze już nie tylko w onlinie, ale głównie w życiu realnym. Dlatego, na początku 2021 roku, podjęłam decyzję, by iść za głosem serca i skupić się wyłącznie na rozwoju studia projektowego. Wiedziałam już, że nie będzie to “zwykłe” biuro, ponieważ w między czasie czułam, że czegoś w projektowaniu mi brakuje. Odnalazłam to w Feng – Shui, które zmieniło moje życie i teraz zmienia życie moich klientów. Ukończyłam kilka kursów, a obecnie kończę dwuletnie studia na kierunku Psychologia przestrzeni wg. Feng Shui na Akademii Feng Shui we Wrocławiu.

Poza projektowaniem, edukuję innych – kontakt z ludźmi i dzielenie się wiedzą daje mi mnóstwo radości, dlatego w weekendy jestem wykładowcą i uczę studentów zawodu projektanta wnętrz oraz budowania marki. Prowadzę także warsztaty na temat tego jak stworzyć swój idealny, harmonijny dom. Ponadto wspieram marki wnętrzarskie w budowaniu ich brandów oraz tworzeniu strategii i działań dla architektów, a w wolnych chwilach piszę blog.

 

Prywatnie kocham sztukę, podróże i kontakt z naturą. Poznawanie i doświadczanie nowych zakątków świata i różnych kultur oraz obserwowanie świata przyrody i jego wpływu na samopoczucie człowieka to dla mnie źródła, z których czerpię najwięcej inspiracji – i w życiu, i w pracy. Fascynuje mnie także praca z energią. Jej zaskakujących efektów doświadczam w moim życiu na co dzień, dlatego naturalnie stała się ona także jednym z fundamentów projektowania. Chciałabym aby ludzie byli szczęśliwi i czuli większy spokój i harmonię, dlatego w BE. design studio działamy holistycznie. Wierzę, że takie podejście daje nam możliwość uzyskania jak najlepszych rezultatów w poprawie jakość życia naszych klientów. Czuję prawdziwą wewnętrzną radość, gdy widzę wpływ moich rekomendacji lub projektu wnętrza na życie moich klientów. Moim celem jest poprawa nie tylko wyglądu ich domu lub biura, ale także poprawa ich samopoczucia oraz stylu życia. Bo spokojny i szczęśliwy dom to spokojne i szczęśliwe życie.

_

Moje top pięć talentów Gallupa to: uczenie się, osiąganie, indywidualizacja, fokus i bliskość.

Media

Wybrane wydarzenia i projekty, których jestem częścią

11

Od lutego 2023 roku jestem ambasadorem i ekspertem marki esztukaterie.pl. W ramach współpracy prowadzę sekcję PORADY EKSPERTA, gdzie dzielę się wiedzą na temat sztukaterii, jakiej nie znajdziesz w żadnym innym miejscu. Inspiruję, zdradzam sprytne triki, piszę o trendach oraz niestandardowych zastosowaniach listew. W każdy poniedziałek w godzinach 11:00 – 13:00 jestem dostępna również na chacie, gdzie można skorzystać z darmowych porad online ze mną.

11

W 2022 roku stworzyłam trendbook dla marki Aniro. Przyglądam się w nim wybranym trendom, które kształtują rok 2022 i kolejne lata w wystroju wnętrz oraz pokazuje, w jaki sposób nadać charakter wnętrzom, zgodnie z opisanymi trendami, za pomocą wykorzystania niestandardowych zastosowań sztukaterii dostępnych w ofercie Aniro – dystrybutora marki NMC. 

11

W 2021 roku byłam członkiem kapituły konkursu „Diament meblarstwa”, który ma na celu wyłonienie najlepszych produktów w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności oraz funkcjonalności. 

11

W marcu 2021 roku miałam przyjemność uczestniczyć jako prelegent w 2. Innovation&Design Management Conference. To jedyna w Polsce konferencja poświęcona projektowaniu biznesu i innowacji. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Jak projektować biznes w Polsce 2021+, aby znaleźć się w gronie zwycięzców?

11

W listopadzie 2020 światło dzienne ujrzało siódme (i ostatnie spod moich rąk) wydanie albumu Homebook Design, którego ideą przewodnią jest odpowiedzialny design. Jestem dumna, że udało się zebrać w jednym miejscu tyle pięknych polskich realizacji, które nie tylko cieszą oko i inspirują ale również edukują – że można mieszkać pięknie a zarazem „odpowiedzialnie”.

Album dostępny w Empiku.

11
11

W październiku 2020 byłam prelegentem na „ROZMOWY O…” podczas archiday i mówiłam o odpowiedzialnym designie oraz albumie Homebook Design vol. 7

ArchiDAY to cykliczne wydarzenia branżowe dla architektów, projektantów, dekoratorów, stylistów wnętrz i designerów.

11
11
11

W 2019 roku, razem Asią i Beatą z Make Home Easier oraz Iwoną Ławecką-Marczewską – ówczesną Redaktor Naczelną Dobre Wnętrze, miałam przyjemność tworzyć jury ogólnopolskiego konkursu „Porta. Otwórz się na!”, organizowanego przez markę Porta. Ogłoszenie wyników miało miejsce 29 marca w Dzień Dobry TVN .

11

W 2019 miałam przyjemność wesprzeć merytorycznie Trendbook 2019 by Russell
Hobbs – przewodnik po świecie trendów w designie i wyposażeniu wnętrz. 

11

Od 2016 roku jestem częścią redakcji „Dobra MAMA”, gdzie dzielę się poradami i inspiracjami na temat urządzenia pokoju dziecka.

11
11
11
11

Wybrane publikacje w najlepszych mediach wnętrzarskich i lifestylowych (Vogue, Magazif, Elle, WhiteMad) o wydaniach albumu „Homebook Design”, którego jestem pomysłodawcą i przez 8 lat byłam dyrektor kreatywną oraz redaktor naczelną.  

Co mnie kręci najbardziej:

Design biofilny - Energia wnętrz Projektowanie sensoryczne