+48-789-220-290 Pn: 12:00 - 18:00, Wt - Pt: 9:00 - 17:00
hej@bedesignstudio.pl
Moja historia

Kim jestem i skąd holistyczne podejście do projektowania?

11

Nazywam się Anna Poprawska i bardzo mi miło, że tu jesteś 🙂

Odkąd pamiętam interesowała mnie aranżacja wnętrz. Już jako dziecko często robiłam przemeblowania w swoim pokoju i szukałam rozwiązań na poprawienie funkcjonalności w mieszkaniach rodziny i znajomych. Budowanie domów z klocków Lego, a później urządzanie wnętrz w The Sims sprawiały, że czas się zatrzymywał, a ja byłam w swoim świecie. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to moja pasja i, że ta przyjemność może być również sposobem na życie – ale takie miałam marzenie. 

Z branżą wnętrzarską związana jestem od 2013 roku, gdy założyłam swoją pierwszą pracownię projektową, a także dołączyłam do kilkuosobowego zespołu, by razem stworzyć od zera największy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce portal wnętrzarski Homebook.pl, gdzie na początku odpowiadałam za budowanie marki, później pełniłam rolę COO portalu, a finalnie Wiceprezesa całej Grupy Domodi należącej do WP Holding. Miłością do pięknych wnętrz mogłam dzielić się również tworząc, jedyny taki w Polsce, album Homebook Design, który gromadzi najlepsze projekty polskich pracowni projektowych i inspiruje miliony Polaków do mieszkania piękniej. Moja, pełna wyzwań, ponad 8 letnia przygoda z Homebook.pl nauczyła mnie bardzo dużo, ale również utwierdziła w przekonaniu, że chce tworzyć i zmieniać życie ludzi na lepsze i piękniejsze, ale głównie w życiu realnym. Dlatego, na początku 2021 roku, podjęłam decyzję, by iść za głosem serca i skupić się wyłącznie na rozwoju studia projektowego. Wiedziałam już, że nie będzie to “zwykłe” biuro, ponieważ w między czasie czułam, że czegoś w projektowaniu mi brakuje. Odnalazłam to w neuroarchitekturze oraz Feng – Shui, z których to dziedzin pogłębiam wiedzę od ponad czterech lat i, co ciekawe, mają one ze sobą wiele wspólnego.

Poza projektowaniem, edukuję innych – kontakt z ludźmi i dzielenie się wiedzą daje mi mnóstwo radości, dlatego w weekendy jestem wykładowcą i uczę studentów zawodu projektanta wnętrz. Prowadzę także warsztaty na temat tego jak stworzyć swój szczęśliwy, harmonijny dom oraz wspieram marki wnętrzarskie w budowaniu ich brandów i tworzeniu działań dla architektów.

Prywatnie kocham sztukę, podróże, jogę, świadome życie i kontakt z naturą. Poznawanie i doświadczanie nowych zakątków świata i różnych kultur oraz obserwowanie świata przyrody i jego wpływu na samopoczucie człowieka to dla mnie źródła, z których czerpię najwięcej inspiracji – i w życiu, i w pracy. Chciałabym aby ludzie byli szczęśliwi i czuli większy spokój i harmonię, dlatego w BE. design studio działamy holistycznie. Wierzę, że takie podejście daje nam możliwość uzyskania jak najlepszych rezultatów w poprawie jakości życia naszych klientów, gdyż naszym celem jest poprawa nie tylko wyglądu ich domu lub biura, ale także poprawa ich samopoczucia.

_

Moje top pięć talentów Gallupa to: uczenie się, osiąganie, indywidualizacja, fokus i bliskość.

Media

Wybrane wydarzenia i projekty, których jestem częścią

11

25.05.2024 roku będę prowadzić warsztaty w ramach Festiwalu Łódź Design, podczas których będziemy szukać balansu pomiędzy stylem a wygodą we wnętrzach. Będę mówić o tym, jak stworzyć wygodne wnętrze do życia / jak mieszkać by żyło się lepiej wykorzystując wiedzę z holistycznego projektowania wnętrz. 

11

Od lutego 2023 roku jestem ambasadorem i ekspertem marki esztukaterie.pl. W ramach współpracy prowadzę sekcję PORADY EKSPERTA, gdzie dzielę się wiedzą na temat sztukaterii, jakiej nie znajdziesz w żadnym innym miejscu. Inspiruję, zdradzam sprytne triki, piszę o trendach oraz niestandardowych zastosowaniach listew. W każdy poniedziałek w godzinach 11:00 – 13:00 jestem dostępna również na chacie, gdzie można skorzystać z darmowych porad online ze mną.

11

W 2022 roku stworzyłam trendbook dla marki Aniro. Przyglądam się w nim wybranym trendom, które kształtują rok 2022 i kolejne lata w wystroju wnętrz oraz pokazuje, w jaki sposób nadać charakter wnętrzom, zgodnie z opisanymi trendami, za pomocą wykorzystania niestandardowych zastosowań sztukaterii dostępnych w ofercie Aniro – dystrybutora marki NMC. 

11

W 2021 roku byłam członkiem kapituły konkursu „Diament meblarstwa”, który ma na celu wyłonienie najlepszych produktów w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności oraz funkcjonalności. 

11

W marcu 2021 roku miałam przyjemność uczestniczyć jako prelegent w 2. Innovation&Design Management Conference. To jedyna w Polsce konferencja poświęcona projektowaniu biznesu i innowacji. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Jak projektować biznes w Polsce 2021+, aby znaleźć się w gronie zwycięzców?

11

W listopadzie 2020 światło dzienne ujrzało siódme (i ostatnie spod moich rąk) wydanie albumu Homebook Design, którego ideą przewodnią jest odpowiedzialny design. Jestem dumna, że udało się zebrać w jednym miejscu tyle pięknych polskich realizacji, które nie tylko cieszą oko i inspirują ale również edukują – że można mieszkać pięknie a zarazem „odpowiedzialnie”.

Album dostępny w Empiku.

11
11

W październiku 2020 byłam prelegentem na „ROZMOWY O…” podczas archiday i mówiłam o odpowiedzialnym designie oraz albumie Homebook Design vol. 7

ArchiDAY to cykliczne wydarzenia branżowe dla architektów, projektantów, dekoratorów, stylistów wnętrz i designerów.

11
11
11

W 2019 roku, razem Asią i Beatą z Make Home Easier oraz Iwoną Ławecką-Marczewską – ówczesną Redaktor Naczelną Dobre Wnętrze, miałam przyjemność tworzyć jury ogólnopolskiego konkursu „Porta. Otwórz się na!”, organizowanego przez markę Porta. Ogłoszenie wyników miało miejsce 29 marca w Dzień Dobry TVN .

11

W 2019 miałam przyjemność wesprzeć merytorycznie Trendbook 2019 by Russell
Hobbs – przewodnik po świecie trendów w designie i wyposażeniu wnętrz. 

11

Od 2016 roku jestem częścią redakcji „Dobra MAMA”, gdzie dzielę się poradami i inspiracjami na temat urządzenia pokoju dziecka.

11
11
11
11

Wybrane publikacje w najlepszych mediach wnętrzarskich i lifestylowych (Vogue, Magazif, Elle, WhiteMad) o wydaniach albumu „Homebook Design”, którego jestem pomysłodawcą i przez 8 lat byłam dyrektor kreatywną oraz redaktor naczelną.