+48-789-220-290 Pn: 12:00 - 18:00, Wt - Pt: 9:00 - 17:00
hej@bedesignstudio.pl

Projekt

Metamorfoza kuchni

Lokalizacja

Wrocław

Metraż

8,5 mkw

Rok

2020

Metamorfoza kuchni, której celem była zmiana układu funkcjonalnego, zastosowanie lepszej jakości materiałów oraz ocieplenie wnętrza, przy jak najmniejszych zmianach instalacji oraz zachowanej podłodze. Założenia nowego układu były następujące:

  • więcej miejsca do przechowywania -> rozwiązanie: funkcjonalne górne szafki do sufitu, dwie dodatkowe szafki dolne po lewej stronie okna oraz wisząca witrynka do przechowywania porcelany i szkła.
  • więcej blatu kuchennego i koniecznie dłuższy blat roboczy (pomiędzy zlewem i płytą – stary miał niecałe 60 cm) -> rozwiązanie: blat po obu stronach kuchni oraz przesunięcie zlewozmywaka i płyty bliżej krawędzi ścian w celu powiększenia przestrzeni blatu roboczego (obecny blat roboczy ma 95 cm długości).
  • miejsce do spożywania posiłków -> rozwiązanie: przedłużenie blatu po lewej stronie okna aż do lodówki i uzyskanie miejsca do spożywania posiłków (120 cm).

Materiały jakie wybrali inwestorzy to: czekoladowe fornirowane fronty na dole zabudowy oraz białe lakierowane, matowe w górnej części. Blat wraz z panelem ściennym w strefie gotowania wykonany został z konglomeratu kwarcowego. W celu ocieplenia wnętrza zmieniliśmy też barwę oświetlenia- z zimnej na ciepłą, oraz wprowadziliśmy rośliny i odpowiednie tekstylia i dodatki.

Układ funkcjonalny / uproszczony widok 3D.

Zdjęcia kuchni przed remontem.

Udostępnij